Машина для виготовлення зварних арматурних каркасів для з/б паль

Проектуємо напівавтоматичні установки для виготовлення зварних арматурних просторових каркасів залізобетонних паль методом контактного (точкового) зварювання.

Опис роботи напівавтоматичної установки. Просторовий каркас залізобетонної палі, що виготовляється на установці, формується з 4 поздовжніх металевих стрижнів (арматури), що армуються по всій довжині спіраллю із сталевого дроту, яка прикріплена до стрижнів методом контактного (точкового) зварювання. Поздовжні металеві стрижні розкладаються і заправляються в подаючий пристрій устаткування через отвори поворотного диска і каретку для відводу стрижнів. Поперечні сполучні стрижні (дріт) подаються з бункера автоматично. Вузол ведучого поворотного диска (планшайби) встановлено на зварювальному столі (стапелі) стаціонарно. Поворотний диск (планшайба), з вставленими в його отвори 4 сталевими стрижнями (арматура), повертається за допомогою пневмоустаткування. Одночасно, при провороті ведучого поворотного диска, сталевий дріт закручується у спіраль з приваркою через 2 електрода до 4 сталевим стержням, що формують каркас. Для переміщення поперечного сполучного стрижня (дроту) під зварювальний електрод застосовується пристрій з цанговим захопленням і пневмоциліндром. Натяг дроту і її часткове вирівнювання забезпечується правильним пристроєм. Переміщення каретки з закріпленими в ній стрижнями на заданий крок по напрямних зварювального столу (стапеля) повністю автоматизовано і пов’язане з обов’язковою зупинкою планшайби для виконання операції контактного зварювання.

Даний проект в повному обсязі розроблений нашою командою – від ідеї та спільної з Замовником розробки Технічного завдання, до передачі чинного зразка обладнання у виробництво.

Розробка напівавтоматичної установки дозволила реалізувати наступні переваги:

  • виключити скручування і руйнування каркаса у виробі, що притаманне для паль квадратного перетину, отриманих на іншому обладнанні;
  • отримати посилений і полегшений каркас за рахунок оптимізації процесу намотування дроту;
  • посилити конструкцію каркаса (наприклад, палі) за рахунок зменшення початкового кроку навивки дроту, потім крок навивки збільшується – для зниження металоємності виробу і маси каркаса, а заключний крок на протилежному торці палі також виконується мінімальним;
  • підвищити жорсткість каркаса за рахунок високої якості зварювання, що отримується застосуванням електродів контактного зварювання на нерухомому зварюваному каркасі.
Інші проекти